UA-57227596-1
Bugun...
Bizi izleyin:


KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK ANAHTAR VE TAPU TESLİMİ YAPILDI
Tarih: 29-06-2014 18:19:03 Güncelleme: 29-06-2014 18:19:03 + -


Kentsel Dönüşümde Özel Sektör işbirliğiyle geçen yıl Temmuz ayında yıkılan ve Ağustos ayında temeli atılan Cumhuriyet Mahallesi Manastır Bölgesindeki İbrahim Reis Sitesi tamamlandı. 12 Kat sahibine anahtar ve tapuları düzenlenen törenle teslim edildi. Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Meclis üyeleriyle Vizyon Yapı Şirketi temsilcileri Hamza Aygün ve Ferhat Kurt’un da katıldığı törende Geml


KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK ANAHTAR VE TAPU TESLİMİ YAPILDI

Törende konuşan Müteahhit Firma Vizyon Yapı Yöneticisi Hamza Aygün, Türkiye’ye örnek olacak projede anahtar teslimini 11 ayda yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, Bursa ve Gemlik’te uygulamaya konulan ilk projenin başarıyla tamamlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, bundan sonraki projeler için ümitlerin kırılmadığını vurguladı. Akla, bilime ve mantığa uygun projelere “İstemezük” diye başkaldırılmaması gerektiğini anlatan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bu projeye destek veren site sakinlerini de kutluyorum. Umut oldular. Kentsel dönüşümde sadece devletin değil, özel sektörün de önemine dikkat çektiler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

   Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’da konuşmasında, çürümüş, enkaza dönmüş eski sitenin yıkımında da yer aldığını hatırlatarak, anahtar ve tapu tesliminde de yer almanın sevincini yaşadığını açıkladı. İsmail Aydın, “Buradan Gemlik’e, Bursa’ya Türkiye’ye mesaj vermemiz gerekiyordu. 11 ayda bu mesaj layıkıyla verildi. Kat Maliklerini, öncülük yapan Belediye Başkanımızı ve müteahhit firma yetkililerini kutluyorum. Kentsel dönüşüm Gemlik gibi deprem riski yoğun bir ilçede çok önemli. Çünkü Gemlik’in yapı stoku sıkıntılı. Gemlik’teki binaların yüzde 90’a yakını 1999 depremi öncesinde yapılmış binalar. Burada sadece devletin değil, halkın ve özel sektörün de kentsel dönüşüme yaklaşımının güzel bir örneği var” dedi.

   Kentsel dönüşüm yasasında yapılan değişiklikler içinde kat maliklerinin rızasının da önemli yer tuttuğunu vurgulayan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik’in sağlam zeminli alanlara taşınması için de yoğun çaba gösterdiklerini bildirdi. Anayasa mahkemesi tarafından iptal edilen, zeytinlik arazilerin imara açılması konusuna da değinen İsmail Aydın, “Biz zeytinlik alanları yok etmek istemiyoruz. Ancak Gemlik’in deprem riski açısından bu sağlam zeminli arazilere taşınması şarttır. Gemlikliler bize desteklerini sürdürsünler. Gemlik’e özel bir yasa maddesi çıkararak, zeytinliklerin bir bölümünü sağlam zeminli arazilere konut yapabilmek adına imara açtıracağız. Desteklerinizin devamını istiyoruz” dedi.

   Konuşmaların ardından, kat maliklerine anahtar teslimleri ve tapuları verildi.

   


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER il-16-Bursa Haberleri

YUKARI